Cena poradenstva

Osobné poradenstvo  poskytujem v Bratislave a na Považí.

Cena poradenstva vrátane všetkých nákladov: 50,- Eur 

Osobné poradenstvo s koučingom: pre dojčenie a dobrý život s bábätkom v trvaní okolo 90-100 minút – riešenie akéhokoľvek Vášho problému pri dojčení, prisávaní, polôh, preplnených pŕs alebo naopak, málo mlieka atd atp… či nepokoji alebo častom plači bábätka, odtŕhaniu sa od prisatia, pri slabom spánku, nespokojnosti, plynatosti, slabom priberaní… atd atp.

 

Poradenstvo trvajúce okolo 100 minút obsahuje všetko k situácii dojčenia + koučing aj rady do budúcnosti napr. ako udržať dosiahnutý príjemný stav.

BONUS PRE MATKY: Cena poradenstva zahŕňa aj mail pre mamičku po poradenstve – články, linky, výroky, videá atp. Kedykoľvek sa dá k nim vrátiť 🙂

Po poradenstve poskytujem mamičkám bezplatnú telefonickú konzultáciu novovzniknutej situácie kedykoľvek v budúcnosti. 

Ukážka šatkovania bez vloženia dieťaťa: gratis. S vložením: 5,- Eur. 

 

 

 

Výborná a praktická prirodzená cicavčia poloha – polosed/poloľah

 

Láskyplné šatkovanie, kde sa dieťatko „obsluhuje“ viac-menej samé – vertikálna poloha

 

Pracujem prevažne s týmito problémami mamičiek:

– Neprisávanie bábätka – dôvody a náprava, stabilizácia prisávania, mechanizmy

– Laktácia – slabá, príliš bohatá – riešenia

– Bradavky – ich zdravie, poranenia a ich riešenie

– Klobúčik – kedy áno a kedy nie

– Nosenie – význam, benefity a prekážky v nosení, spôsoby, metódy, úväz

– Polohy na dojčenie

– Vylučovanie

– Prebaľovanie alebo alternatíva

– Spolunažívanie s dieťaťom

– Príkrmy, pitný režim

– Spánok, spánkový režim – predpoklady, prostredia na spánok, prekážky, poruchy spánku dieťaťa, matky

+ Podpora, emočný koučing, harmonizácia situácie

 

E-mail konzultácie neposkytujem. S výnimkou matiek, ktorým som už radila. 

 

Akútne telefonické poradenstvo: pre matku žijúcu kdekoľvek v cudzine v trvaní okolo 45 minút: 20,- Eur 

 

Ako emočná koučka poskytujem matkám poradenstvo s prvkami emočného koučingu. Radím a pracujem s psyché matky/rodičov – v jej/ich prospech a spokojnosť bábätka. Emócie určujú naše prežívanie, a tak sú nesmierne dôležité. Ak sú zranené – ak  dominuje emócia skepsy, bolesti zo zlyhania, smútku (stáva sa po ťažkom pôrode), obavy, strachu či neistoty, všetko je skomplikované. Ak sú podchytené a spracované, tak rodič vyhráva a bábätko takisto. WIN – WIN.

 


 

Spomienka na výnimočné poradenstvá

Milí rodičia, milé mamy. Zavše sa stane, že narazím na výnimočne oceňujúcich a vďačných rodičov. Tak sa mi stalo aj v dňoch 13. až 22. marca 2017.

Dve Márie, v pondelok a vo štvrtok, v piatok tretia mama – Marianna, štvrtá, Mirka s manželom Martinom v sobotu a 22. marca Anička s manželom Mikulášom. Krásne mená, všetky ich mám rada. A tiež nesmierne zaujímavé matky. Citové a veľmi zacielené na spokojnosť dieťatka. Ale aké pomýlené… až to bolelo. Aj ocinkov bábätiek. Vysvitlo, že ani jedna mama, ani jedni rodičia neboli na nijakej príprave na materstvo či rodičovstvo. A všetci si mysleli niečo také, že dieťatko sa napapá a potom bude vzorne spať… A zistili, že to tak nie je a preto bolo u nich veľa nepohody. 

Tak ako vždy, hovorila som vo všetkých piatich rodinách najprv k očakávaniam dieťaťa. Radila som prirodzenú polohu. Tá boduje úplne všade (je to tá prvá nižšie) a hovory o očakávaniach dieťaťa niekedy mamu zložia až k slzám. Takto reagovalo všetkých týchto päť mám. Každá z nich si uvedomila, že dieťatku vôbec nerozumela… A ja zavše pôsobím akoby som tú nevedomosť odkliala. Zrazu im to ide, dieťa sa upokojí a harmonicky sa napapá, bradavka vôbec nebolí a veľmi naliaty prsník je odrazu príjemne omäknutý. A sú aj iné, ďalšie milé prekvapenia a aj dojatie či radosť mamy, rodičov a zavše aj smiech. Nastáva úplné uvoľnenie oboch rodičov – odrazu sa usmievajú, komentujú peknú situáciu, spokojnosť bábätka a vzorné a už na pohľad slastné sanie prsníka. A odrazu si pochvaľujú aj verbálne, nielen iba úsmevmi a komentujú aj úžas nad tou zmenou. Adresujú mi svoju radosť nad tým ako podané rady skvele fungujú. Bývajú nadšení a vďační. Popri vyplatenej sume za poradenstvo ma niekedy aj obdarujú. Doma upečený koláč alebo štrúdľa. Domáce zaváraniny alebo mydlo, ktoré mamička vyrába. Alebo vytopená masť. A tiež tašku na nákupy, čo zas vyrába mamičkina sestra. Alebo, alebo… je to milé a hovorí to o veľkej vďačnosti rodičov. Bývam vtedy veľmi šťastná. Ďakujem vám, mamičky, ockovia!